سیستم پیشرفته فروش آنلاین بلیط رویدادهای ایرانی

بسیاری از ایرانیان در نزدیکی محل کنسرت یا فروشگاههای ایرانی محل فروش بلیط زندگی نمیکنند و یا وقت آزاد برای طی مسافتها را ندارند. خرید بلیت در کنار مواد غذایی (نان، پنیر و گردو!)، و بدون دیدن جزئیات رویداد، نقشه و سالن و بدون آسودگی خاطر و ایمنی خرید کارت اعتبار از منزل نه آسان می‌باشد و نه مقرون به صرفه. سیستمهای فروش بلیط آنلاین سایتهای ایرانی (به علت عدم اطمینان مردم و کیفیت پایین فنی سایت) و غیر ایرانی (به علت کارمزدهای بالای ۱۰ یا ۲۰ درصدی) نه مورد استقبال مردم قرار گرفته اند و نه مورد استقبال برنامه گزاران. گروه برنامه ریز کدوم در سال ۲۰۱۰ میلادی پس از بررسی سیستمهای پیشرفته فروش بلیط آنلاین آمریکایی و اروپایی، توانست سیستم فروش آنلاین بلیط را طراحی و راه اندازی کند.

مزایا و نحوه فروش آنلاین بلیت در این سایت: از هزینه کم تا تکنولوژی پیشرفته

  • سابقه و اعتبار: این سایت بزرگترین سایت رویدادهای ایرانی در جهان (با ۳۲۰۰۰ رویداد ثبت شده) قدیمی‌ترین و معتبرترین مرکز فروش آنلاین بلیت در جامعه ایرانیان خارج از کشور می‌باشد و تاکنون برای بیش از ۴۰۰ رویداد کوچک و بزرگ از جمله تور استاد شجریان و کنسرت‌های بنیامین و خواجه امیری (نمونه در این لینک) بلیط به فروش رسانده است، بدون حتی یک مورد شکایت قانونی‌ از سوی مردم یا برنامه گزاران.
  • هزینه: کارمزد سیستم کدوم معمولا برای فروشنده از ۲ تا ۴ درصد و خریدار ۴ تا ۶ درصد و کمتر از نصف هزینه اکثر سیستمهای مشابه انگلیسی زبان می‌باشد.

بلیط

  • خرید، دریافت و ثبت بلیت: پس از تایید پرداخت، یک کپی‌ از رسید بلیت با نام خریدار و شماره ویژه (بارکد) برای خریدار و ۱ نسخه برای برنامه گذار ایمیل میشود. همچنین برنامه گزار میتواند فروش تک تک صندلی ها و یا بلیطها را لحظه به لحظه و از طریق نقشه نظارت کند. در درب ورودی، اسامی یا از طریق لیست چاپ شده یا از طریق اسکن بارکد چک میشوند.
  • بازاریابی مستقیم به ۳۵۰۰۰۰ کاربر جوینده رویداد (شامل نزدیک ۱۰۰۰۰۰ مشترک ایمیلی) با دگمه خرید آسان بلیت (بر خلاف سایت‌های ایرانی یا غیر ایرانی که شما خود باید تبلیغ آنها را بکنید).
  • پرداخت به برنامه گزار: مبالغ فروش معمولا به صورت چک (در آمریکا) یا از طریق سیستم معتبر و امن "پی پل" (PayPal) در فاصله ۳ روز پس از رویداد (به واسطه مسئولیت سایت به کارت اعتبار. در اکثر سایت‌های بزرگ این مدت ۳۰ تا ۴۵ روز است) به برنامه گزار پرداخت میشود. برای رویدادهایی که همه بلیطها را به سایت ما میدهند، برنامه گزار میتواند مستقیماً حساب خود را به سیستم پردازش کدوم متصل کرده و مبالغ را مستقیماً دریافت کند.
  • نوع فروش: فروش بلیط هم به صورت عمومی و هم با شماره صندلی و قیمتهای مختلف ممکن میباشد. خریدار اطلاعات کامل را برای تصمیم گیری در دست دارد: نقشه محل رویداد، دیاگرام سالن، جزئیات قیمتها و ... بسیاری از فرمها هم به فارسی موجودند و هم به انگلیسی. سیستم پیشرفته کدوم به خریدار زمان معینی برای خرید بلیط میدهد تا یک صندلی را نتوان برای مدت مدیدی از دور و دسترس بقیه خارج کرد. یک صندلی را دو نفر نمیتوانند همزمان رزرو کرده یا بخرند.

فروش بلیط با شماره صندلی

  • پذیرش سریع و آسان: یکی از مزایای فروش بلیط رویدادها در سایت کدوم، امکان پذیرش مهمان‌ها درب سالن برگزاری با استفاده از سیستم QR Code می‌باشد. QR Code اختصاصی چاپ‌شده روی بلیط‌های کدوم به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک لپ‌تاپ، تبلت و یا حتی گوشیِ موبایل مجهز به دوربین مهمان‌ها را به صورت اتوماتیک پذیرش‌کنید.
  • کنترل و نظارت ساده توسط برنامه گزار: برنامه گزار میتواند حتی برای فروشگاهها و یا گروههای مختلف که می خواهند نقدی و یا با اعتبار از پیش خرید کنند و یا تخفیف ویژه (با کوپن) داشته باشند، بلیط تخصیص داده و از مرکز کنترل بلیط آنها را کنترل کند. کنسرت گزار میتواند با ارائه قیمت ویژه و موقت خریداران را تشویق به خرید زودهنگام کند و سپس براحتی از طریق سیستم آنلاین تخفیف را قطع نماید. همچنین برنامه گزار میتواند فروش تک تک صندلی ها و یا بلیطها را لحظه به لحظه و از طریق نقشه نظارت کند.